Ranuan Tarvikekeskus Oy

Ranuan Tarvikekeskus Oy

Teeritie 2-4
97700 Ranua

Open
ma-pe 8-17, la 9-13

Phone
0207 437000

Liiketilamme sijaitsevat Ranuan keskustassa Hillankulmassa. Meille pääsee näppärästi niin autolla kuin moottorikelkalla suoraan pihaan, joten tervetuloa!

 

Konemyynti:

Juho Hanhisuanto p. 0400-576 418 juho.hanhisuanto@tarvikekeskusoy.fi

Konsta Hanhisuanto p. 040-620 5027 konsta.hanhisuanto@tarvikekeskusoy.fi

Töiden vastaanotto:

Valtteri Hanhisuanto p. 040-352 9965 valtteri.hanhisuanto@tarvikekeskusoy.fi

Sähköasennus ja -urakointi, Toshiba ja Mitsubishi ilmalämpöpumput 

Kari Vaarala p. 040-579 0385 kari.vaarala@tarvikekeskusoy.fi

Myymäläpäällikkö ja varaosat:

Lari Vaarala p. 040-641 3421 lari.vaarala@tarvikekeskusoy.fi

Varaosat, tarvikkeet ja kodinkonemyynti:

Keijo Pernu p.040-593 8330 keijo.pernu@tarvikekeskusoy.fi

Sauli Kortesalmi p.040-557 8890 sauli.kortesalmi@tarvikekeskusoy.fi

Varaosat, tuotelähetys ja vast.otto:

Juha Väänänen p. 0400-658 542 juha.vaananen@tarvikekeskusoy.fi

Tavarantoimitus:

  • Myymälä: Teeritie 2-4, 97700 Ranua
  • Isot rahtituotteet: Repotie 4 A, 97700 Ranua

Huolto

(linkki avautuu uuteen ikkunaan)

Lisätietoa myymälästä:

Ranualla tuotevalikoimamme on laajempi verrattuna muihin toimipisteisiin, jotta voisimme palvella paremmin ranualaisia asiakkaita. Meillä on esimerkiksi Ranualla korjaamossamme pienkone huoltojen lisäksi myös autojen korjaus- ja huoltopalvelut. Myymme moottorikelkkoja, moottoripyöriä, mönkijöitä, veneitä, ruohonleikkureita, lumilinkoja, metsänhoitolaitteita ja ajovarusteita. Näiden lisäksi myymälästämme voit löytää vapaa-ajan vaatteita, pieniä ja suuria kodinkoneita, IKH työkalut ja varaosat, sekä Koivusen ja Kahan autohuoltotuotteet. Liikkeessämme teitä palvelee yli 30 ammattitaitoista työntekijää, johon kuuluu myös toimiston väkeä verkkokaupan, laskutuksen ja markkinoinnin puolelta.

Tietoa yrityksestä löydät myös täältä.